Травосуміш переваги

Травосуміш

При посіві кормових трав, виникає низка запитань про те, як правильно їх сіяти. На яких саме культурах зупинитися і в чому їх переваги? Сіяти одну культури або суміш з різних рослин? Якщо суміш, то які трави і скільки компонентів вибрати? У цій статті спробуємо відповісти на поставлені питання виходячи із загальної теорії та безпосередньо із практики.

Чисті посіви, а точніше одновидові, рекомендується робити на ділянках, які ідеально підготовлені. Мається на увазі, що на таких ділянках не повинно бути і натяку на присутність карантинних рослин. Необхідно вносити повноцінні добрива і докладати значних зусиль по догляду за посівами. Звичайно ж при дотриманні таких агротехнічних вимог, монокультурні посіви можуть давати гідні результати.

Забігаючи на перед, можна сказати, що травосуміш є менш ризикованою та більш результативною ніж одновидові посіви.

Встановлено, що травосуміші краще засвоюють поживні речовини з ґрунту та відмінно добувають азот з повітря. У таких посівах покращуються фізико-хімічні властивості орного шару. Налагоджується мінеральне живлення рослин, а також діяльність мікрофлори.

Вищезгадані чинники позитивно позначаються на густині стояння рослин. Свого часу така густина стояння та рівномірна облистненість сприяє ефективнішому затриманню снігу, що захищає посіви від вимерзання.

На користь суміші трав говорять також наступні факти:

  1. Висока стійкість від засмічення бур’янами;
  2. Утворення щільної дерновини, що важливо при створенні пасовищ;
  3. Отримуваний корм характеризується високою поживністю і краще збалансований;
  4. Відзначають також кращу врожайністю в порівнянні з посівами, в яких закладають лише одну культуру.

Рекомендації до посіву травосуміші

Виходить, що ми маємо значні переваги на користь суміші трав. Але для повноцінної реалізації цих переваг необхідно дотримуватися певних рекомендацій.

Рекомендація, яка має фундаментальний характер, стосується безпосередньо вибору конкретних культур для посіву. А вибір цей залежить від певної ґрунтово-кліматичної зони.

Отже, вкажемо для якої частини України, ті або інші культури найбільш придатні:

Полісся: конюшина лучна, тимофіївка, костриця лучна, грястиця, стоколос, лядвенець рогатий.

Лісостеп: конюшина лучна, люцерна посівна, еспарцет, костриця лучна, грястиця, стоколос, буркун білий, пирій безкореневищний.

Степ: люцерна посівна, стоколос, буркун білий, житняк гребеневидний.

Вказаний вище перелік культур говорить про те, що деякі трави більш вибагливі до вологи, а деякі витривалі в умовах засухи. І для високої ефективності виробництва кормових трав, необхідно враховувати кліматичні фактори.

У наступній статті розглянемо існуючі види травосумішей. Також вкажемо конкретні компоненти суміші для різних потреб.

Інші статті: