Насіння люпину купити

Продаж насіння люпину оптом і уроздріб від виробника. На сайті, ви зможете купити насіння люпину в Києві і Київської області.

Відправляємо по Україні: Нова пошта, Укрпошта, Делівері.

Вага Ціна за 1 кг Знижка
до 25 кг 25 грн/кг 0%
від 25 кг 22 грн/кг 10%
від 100 кг уточнюйте уточнюйте

люпин

Насіння очищені та підготовлені до посіву.

Фасовка: 25 кг або на вагу.

В наявності сорт насіння люпину Пелікан:
Пелікан

Для замовлення заповнюйте форму або телефонуйте за номерами:
(097) 638-48-96(063) 125-51-99

Особливості та види люпину

насіння люпину

Культура відноситься до сімейства бобових рослин. Може бути багаторічною або однорічною. Існує багато видів. Найбільш поширені однорічні сорти.

Має розвинену стрижневу кореневу систему. Може проникати в ґрунт на глибину понад два метри. Корисною особливістю є можливість засвоювати важкодоступні поживні речовини в ґрунті.

Висота прямостоячого гіллястого стебла може досягати 2-х метрів. Середня висота 1,5 метра. Характеризується високою облистенністю.

Суцвіття у вигляді подовженої кисті. Квітки можуть бути різного кольору. Плід у вигляді великого бобу. Насіння за розміром, формою і кольором можуть відрізнятися в залежності від сорту.

На ринку можна зустріти три основні види люпину:

 1. Жовтий;
 2. Білий;
 3. Вузьколистий.

Жовтий люпин є однорічним. Висота 80 – 110 см. Має високу облистенність. Квітки жовтого кольору. Насіння трохи сплюснуті з рожевим відтінком і з чорними точками.

Білий люпин однорічний. Діапазон висоти від 70 до 200 см, в залежності від сорту. Має товсте стебло та велике листя. Квітки білого або біло-блакитного кольору. Насіння можуть бути круглі або сплюснуті, білого, блакитного або рожевого відтінку.

Вузьколистий (синій) також однорічний. Висота 90 – 150 см. Має вузькі лінійні листя. Квітки різного кольору (сині, фіолетові, рожеві, білі). Насіння ниркоподібної форми з мармуровим малюнком. Характеризується скоростиглістю і стійкістю до холоду.

Всі три види використовують на кормові, сидеральні та технічні цілі. Найбільш масовим є жовтий люпин.

Насіння люпину в різних сферах

Насіння люпину користуються великим попитом. Така популярність обумовлена використанням культури в самих різних сферах.

Основні сфери застосування:

 1. Сидерат.
  В одному гектарі, зелена маса накопичує до 200 кг азоту, що замінює близько 40 тон гною. Також накопичує значну кількість органічних поживних речовин. Засвоює фосфор і калій за рахунок розвиненої кореневої системи.

  За допомогою люпину окультурюють піщані ґрунти з низьким показником родючості на яких може наростати хороший об’єм зеленної маси. Рослина вважається одним з кращих сидератів.

  Ефективно сіяти в суміші з фацелією. Для сильно виснаженого ґрунту рекомендується до посівів люпину ще вносити мінеральні добрива;

 2. Корм.
  Використовують на зелену масу, силос і в комбікормах. Сирого протеїну 35 – 40% в сухій речовині. Цінується за вміст каротиноїдів, лізину і мінеральних речовин.

  Є досить цінною кормовою культурою. Успішно конкурує із соєю в цьому сегменті. На корм підходять безалкалоїдний сорти;

 3. Медонос.
  Відмінний медонос. З одного гектара бджоли збирають близько 25 кг меду. Цінується за високі показники зі збору перги та пилку. Цвіте не менше 40 днів.

  Практикують спільні посіви з фацелією у співвідношенні 40 на 60%. Фацелії 4 – 5 кг на гектар, а люпину 130 – 150 кг. Спочатку цвіте фацелія, бджоли з якої збирають нектар, а через два тижні зацвітає люпин, з якого збирається в більшій мірі пилок. Такі змішані посіви можуть приносити до 60 кг меду з гектара.

Посів люпину

Культура теплолюбна і світлолюбна, що слід враховувати при вирощуванні. Вимагає достатньої кількості вологи, особливо в період бутонізації.

Посів люпину слід проводити з огляду на тип ґрунту. Жовтий люпин самий невибагливий до ґрунтів, добре росте на піщаних, супіщаних і глинистих ґрунтах. Для білого найбільш підходящі суглинок і чорнозем. Вузьколистому підходить суглинок.

Підготовка ґрунту перед посівом передбачає боронування і культивацію. Обов’язково очищати поле від бур’янів.

Підвищує врожайність обробка насіння нітрагіном або ризоторфіном.

Сіяти потрібно з травня по червень. Висівають звичайним рядовим способом за допомогою зернової сівалки. При посіві на насіння застосовують широкорядний спосіб (ширина міжрядь 40 – 45 см). Глибина загортання насіння 3 – 5 см.

Норма висіву люпину в залежності від виду:

 1. Жовтий: 150 – 180 кг/га;
 2. Білий: 220 – 250 кг/га;
 3. Вузьколистий: 180 – 230 кг/га.

Для отримання більшого об’єму зеленної маси при посіві на сидерат, ефективно збільшувати норму на 20%.

Насіння люпину купити з гарантією якості можна на цій сторінці сайту. Робіть замовлення онлайн або телефонуйте за вказаними номерами.

Інші пропозиції розділу: